İğneli Epilasyon İle Lazer Epilasyon Arasındaki Farklar

İğneli Epilasyon İle Lazer Epilasyon Arasındaki Farklar

* iğneli epilasyon diğer yöntemlerden en kesin çözümdür. Lazer epilasyonda % 100 sonuç alınamaz
* Lazer epilasyon seans üçretleri aynıdır. Bölgedeki kıllar azalsa bile ücret değişmez. İğneli epilasyonda seans başı ücreti aynı değildir. Tüylerde azalma görüldükçe ücrette düşecektir.
*İğneli epilasyonun kalıcı bir yan etkisi yoktur. Lazer epilasyonda çeşitli yan etkiler görülmektedir.
*İğneli epilasyon sonrası lekelenme çok az bir ihtimaldir. Lazer epilasyonda yan etki olarak  ortaya çıkan yanık deri oluşumuna rastlamak mümkün bu yanık deri görüntüsü kalıcı olabilir.
* Lazer epilasyon işleminde tüyleri bitirme süreci uzundur fakat iğneli epilasyon ilk seans itibari ile kısa sürede sizi tüylerinizden kurtarır.
* İğneli epilasyon acılı bir yöntemdir. Fakat lazar epilasyon daha fazla acı hissettirir.
*Lazer epilasyon sadece kış aylarında uygulama yapılması gerekir. Bronz cilde uygulama yapıldığında ciltte yanıklar oluşur. İğneli epilasyon her mevsim yapılabilir.
*İğneli epilasyon en ince ve küçük tüyleri bir seansta bile yok ederken lazer epilasyon  sadece siyah kıl kökünü yakabilir.Lazer epilasyon ince tüylere yan etki gösterebilir
 kalınlaştırıp dağıtabilir.
* İğneli epilasyon seanslar bittikten sonra tüylerin çıkma ihtimali yoktur. Lazer epilasyonda alınan tüyler vücuttaki herhangibi değişiklikte tekrar ortaya çıkabilir.