İğneli Epilasyon Nedir?

İğneli epilasyon yaklaşık 100 yıldır uygulanan en eski ve güvenle yapılan epilasyon yöntemidir. iğneli epilasyon her kıl tipi için en etkili ve avuç içi kadar pürüzsüz yapabilecek tek uygulamadır.  İğneli epilasyon yöntemi ustalık gerektiren ve mutlaka steril koşullarda uygulanması gereken bir işlemdir. 

Bu yöntemde,kıl inceliğinde esnek ve yumuşak bir iğnenin kıl köküne girilerek zayıf bir elektiriksel akım uygulanır. Böylece kıl köklerindeki kılı besleyen büyüme kesesini tahrip ederek kılın tekrar çıkmamasını sağlayan kalıcı bir çözümdür.Uygulanacak seans sayısı, kılların çıkış süresi,yapısı,rengi ve yoğunluğuna göre belirlenir.

 

 


İğneli Epilasyon Tekniği

Epilasyon yapılacak bölge temiz bir cilt üzerine %70 lik alkol ile cilde tampon yapılmalıdır.

Kullanılan iğneler steril ve kişiye özel olmalıdır. İğne kılın çıkış yönüne paralel tutularak kıl köküne sokulup kıl köküne akım verilir.

Profesyonel çalışmaya rağmen hafif kızarıklıklar ve küçük kabuklanmalar görülmesi oldukça normaldır.

Bu kabuklanmalar kişinin cilt hassasiyeti ve uygulama yapılan bölgelerin cilt inceliğine bağlı olarak 1 hafta ile 15 gün arası kendiliğinden dökülür.

Kabuklanan bölgelerin iyileşim süresince hafif kaşınma hissiyatı olabilir.

Böyle durumlarda uygulama yapan uzmanın önerebileceği kremlerin düzenli kullanılarak hem cildin nemi sağlanıp kaşınma hissiyatının giderilmiş hemde kabukların daha hızlı bir şekilde kendiliğinden dökülmesi sağlanmış olur.


Yapılmaması Gereken Durumlar

Varisli Hastalarda

Kalp pili kullananlarda

Ödem olan kişilerde

Şeker hastalarında

Hamilelere

Aids hastalarına

kesinlikle uygulama yapılmaması gerekir.


Seanstan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Epilasyon uygulanan bölgenin 24 saat içinde cildin oksijen almasını engelleyen parfüm, deodorant gibi kozmetik ürünlerin sürülmemesi tavsiye edilir. Sürüldüğü taktirde cildde iritasyona ve alerjiye sebep olabilir.

Epilasyondan sonra cilt sıcak su ve tahriş edebilecek herhangi bi uygulamalardan kesinlikle kaçınılmalıdır.

Özellikle asit bazlı sabunlar hassas ciltlerde iritasyona ve alerjiye sebep olabilir.

Ayrıca epilasyonun uygulama yapıldığı bölgenin 3 gün içerisinde kızgın güneşle temas ettirilmemelidir.APİLUS Farkı

İğneli epilasyonda Kanada’nın uluslar arası alanda hizmet veren DECTRO INTERNATİONAL firmasının Kanada’da ürettiği Apilus firmasının CLEO cihazını kullanmaktayız. Bu cihaz Flash, Termoliz modlarını kullanılan ve acıyı azaltmak için saniyenin % 1 sürede verilen 13.56 Mhz ve 27 Mhz’lık yüksek frekanslı teknolojileri bünyesinde barındırır.

Kullandığımız Apilus cihazları Kanada’da Üniversite Laval Hospital Center’da araştırmacı bilim adamı ve profesör olan Doktor Charles Doillon ile iş birliği içinde karşılaştırmalı çalışmalar gerçekleştirmektedir. Bu çalışmalar minimum enerji ile maksimum sonuçlara ulaşmayı her geçen gün yeni teknikler ile artırmaktadır.

Apilusun sahip olduğu 13,56 ve 27 Mhz lik teknoloji ise işlem anı süresinin kısalmasını sağlamaktadır ve buna göre iğneli epilasyonun en acısız işlemi gerçekleştiren yöntemi Apilistur.

 

 


İğneli Epilasyon Fiyatını Belirleyen Etkenler

Cihazın kalitesi ve bölgere göre farklı programlarda çalışılabiliyor olması

Her cilt ve kıl rengine uygulanabiliyor olması

En kısa sürede kalıcı çözüme ulaşmanın hedeflenmesi

Uzmanın eğitimi ve tecrübesi

Iğneli Epilasyon Fiyatlandırmaları Dakika Sistemi Ile Yapılmaktadır.

Iğneli Epilasyon Uygulaması Teker Teker Her Kıl Köküne Iğne Yardımıyla Girilip Akım Verildiğinden Uygulama Yapılan Bölgede Işlem Kaç Dakika Sürüyor Ise Fiyat Buna Göre Belirlenir.

1 Dakikada Ortalama 7 Ile 10 Kıl Kökü Yakılabilir.

NOT : Yasal zorunluluk nedeniyle fiyat bilgisini yayınlayamıyoruz


Merak Edilenler